навчально-методичний кабінет
МЕТОДИЧНА ПРОБЛЕМА КОЛЕДЖУ У 2023-2024 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ
Методична робота Відокремленого структурного підрозділу “Хорольський агропромисловий фаховий коледж Полтавського державного аграрного університету” (далі – ВСП Хорольський АФК ПДАУ) є цілеспрямованою діяльністю щодо забезпечення психолого-педагогічної та методичної підготовки викладачів з метою підвищення ефективності їх освітньої діяльності.
Вона сприяє особистісному розвитку викладача, його педагогічній майстерності щодо викладання навчальних дисциплін, а також проведенню поза аудиторної виховної роботи зі студентами.
Система дій і заходів методичної служби коледжу має на меті підвищення рівня професійно-педагогічної компетентності кожного педагога, розвиток його творчої особистості та індивідуальності, підвищення інноваційного потенціалу педагогічного колективу й навчального закладу в цілому.
Особливо важливим чинником методичної роботи є постановка цілей і завдань, методичної проблеми, яка орієнтує не на процес, як такий, а на кінцеві результати, комплексний підхід до вирішення задач. Мета – зростання професійної компетенції, професійної майстерності педагогічних працівників.
Головна методична проблема у 2023-2024 н. р. – інноваційні напрямки формування особистості студента в сучасному інформаційно-комунікаційному середовищі; удосконалення системи диджиталізації у процесі підготовки молоді до майбутньої професійної діяльності, змісту, форм і методів дистанційного та змішаного навчання для формування професійних компетентностей студента, розвитку його творчих здібностей та соціальної адаптації.
У 2023-2024 навчальному році методична робота колективу ВСП Хорольський АФК ПДАУ” спрямована на:
-
- реалізацію навчально-методичної мети: формування загальних та фахових компетентностей студентів в умовах диджиталізації освіти;
-
- вивчення, узагальнення і впровадження досвіду кращих педагогічних працівників коледжу, кураторів академічних груп, викладачів, майстрів виробничого навчання та вихователів гуртожитку;
-
- накопичення і систематизація методичних матеріалів викладачів, майстрів виробничого навчання;
-
- пропаганда і поширення інноваційних методів навчання та виховання;
-
- організація та проведення конференцій, педагогічних читань, методичних семінарів, майстер-класів, навчально-практичних семінарів, засідань школи педагогічної майстерності з метою вирішення актуальних проблем навчання і виховання особистості, вивчення і обміну перспективного педагогічного досвіду;
-
- удосконалення професійної компетентності педагогів;
-
- збереження та розвиток творчого потенціалу педагогічного колективу;
-
- запровадження технологій навчання, що ґрунтуються на новітніх методологічних засадах та сучасних дидактичних принципах;
-
- налагодження на постійній основі співпраці з виробництвом на всіх етапах освітнього процесу;
-
- залучення педагогічних працівників та студентів до активної участі у науково-практичних конференціях, форумах, тренінгах, конкурсах, вебінарах з використанням можливостей сучасних інформаційно-цифрових технологій;
-
- розвиток критичного мислення, вміння студентів самостійно визначати свої навчальні цілі, способи їх досягнення, ураховуючи власні освітні потреби, інтереси та здібності.
НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ
Організаційно-методична діяльність
Цикловим комісіям рекомендувати написання методичних розробок, статей для друку орієнтовної тематики:
-
- нове в інформаційних технологіях навчання;
-
- комп’ютеризація навчального процесу – основа сьогодення;
-
- організація самостійної роботи студентів з використанням ПК;
-
- форми і методи дистанційного та змішаного навчання для формування професійних компетентностей студента, розвитку його творчих здібностей та соціальної адаптації;
-
- інноваційні стратегічні напрямки формування особистості студента в сучасному інформаційно-комунікаційному середовищі;
-
- досвід проведення комп'ютерного контролю знань (інтерактивні тестуючі системи);
-
- ефективність проведення навчальної практики з використанням інноваційно-комунікативних технологій.
Робота з педагогічним колективом
-
- Продовжувати роботу над поєднанням традиційних й інноваційних методів освітнього процесу з використанням сучасних технологій.
-
- Головам циклових комісій рекомендувати активізувати роботу з вивчення, узагальнення та впровадження прогресивного педагогічного досвіду, поширювати його через фахові видання та Каталог кращих конкурсних робіт НМЦ вищої та фахової передвищої освіти.
-
- На засіданні педагогічного семінару обговорити питання щодо інноваційної діяльності з метою оновлення та удосконалення освітнього процесу в коледжі.
Головними принципами науково-методичної роботи в коледжі є:
оперативність, мобільність, випереджаючий характер, оптимальне поєднання індивідуальних і колективних форм, практична спрямованість.
Секретар - друкарка навчально - методичного кабінету
Підвищення кваліфікації
Педагогічна рада
Методична рада
РОБОТА МЕТОДИЧНИХ ЦИКЛОВИХ КОМІСІЙ
План проведення декади фізико-математичних дисциплін з 23.10. по 03.11.2023 р.
План заходів з платіжної безпеки «ШахрайГудбай»
План проведення декади МЦК “Енергетика агропромислового виробництва” з 06.11 по 17.11.2023
План проведення МЦК гуманітарних дисциплін з 21.02 по 03.03.2023
План проведення декади МЦК загальнотехнічних дисциплін з 13.03 по 24.02.2023
Проведення Всесвітнього тижня грошей з 20.03 по 02.04.23
План проведення декади економічних дисциплін з 27.03 по 07.04.2023
План проведення декади МЦК механізації виробничих процесів з 01.05 по 12.05.2023