ЦЯ НЕЗВИЧАЙНА СПІРАЛЬ

    Як почалося життя?  Навряд чи існує більш глобальне питання. Протягом більшої частини людської історії майже усі вірили у його божественне походження. Будь-яке інше пояснення було немислимим.

    Однак, тепер усе змінилося. Протягом останнього століття кілька вчених намагалися з’ясувати, як зародилося перше життя. Вони навіть намагалися відтворити цей момент у своїх лабораторіях: створити абсолютно нове життя з нуля.

    Наразі з цим завданням ніхто не впорався, але людство пройшло довгий шлях. Сьогодні багато вчених, які вивчають походження життя, впевнені, що вони на правильному шляху – і вони проводять експерименти, щоб підкріпити цю впевненість.

   Щорічно 25 квітня в різних країнах світу відзначають незвичайне свято – Міжнародний День ДНК (DNA Day), який визнає важливість генетики і наукових досягнень.

   Міжнародний День ДНК встановлено на честь виходу 25 квітня 1953 року британського журналу “Nature”, в якому була опублікована невелика стаття колективом учених, серед яких були Джеймс Вотсон, Френсіс Крік, Моріс Вілкінс, Розалінд Франклін під назвою «Молекулярна структура нуклеїнових кислот». У ній було описано відкриття подвійної структури ДНК.

   Цей день – унікальна можливість для генетиків і лікарів різних спеціальностей, пов’язаних з наданням допомоги хворим зі спадковою патологією, обговорити свої дослідження зі студентами, лікарями та населенням. Зустрічі генетиків і населення в День ДНК об’єднують теоретиків і практиків, сприяють створенню товариств зацікавлених і працюючих у даному напрямку людей.

     А чи знали ви деякі цікаві факти про ДНК?

  1. Якщо зібрати по одній молекулі ДНК всіх людей планети, а це становить понад 7,6 мільярда осіб, разом ці молекули цілком можуть розміститися в одній чайній ложці і будуть важити близько 1,2 грама. Кожен дюйм ДНК може зберігати двадцять п’ять гігабайт інформації.
  2. У вас і ваших батьків 50% загального ДНК. Те ж саме можна сказати про ваших братів і сестер.
  3. Щоб зберегти всю інформацію на планеті, яка переведена в цифровий вигляд, потрібно лише 2 грами ДНК.
  4. Люди ближче один одному, ніж може здатися на перший погляд – різниця в наших ДНК становить всього 0,1 відсотка.
  5. Якщо розгорнути ДНК лише однієї людини, то вони розтягнуться до Плутона і назад.
  6. ДНК здатна зберігатися надзвичайно довго – період напіврозпаду для неї становить 521 рік.

   Важливо, щоб інформація про досягнення вчених у галузі генетики та біотехнології дала можливість іншим науковцям та лікарям розглядати свою кар’єру як новий виток розвитку практичної медицини.