Чайна церемонія

Чай-це великий світ,
що може поміститися
у маленькій чашці
Талбахан Дуругуру

Чай – не просто напій, його називають «аптекою в склянці». Чорний або зелений, насипний чи плитковий, – він тамує спрагу, знімає втому, зігріває в холод та охолоджує у спеку. Тому здавна йому відводилося особливе місце серед продуктів споживання. А ще – він зближує людей та зміцнює дружні відносини.Напередодні святкування Міжнародного дня чаю, який відзначається 15 грудня, працівники бібліотеки Хорольського агропромислового коледжу Полтавської державної академії разом зі студентами групи О-Е-11 цікаво провели годину спілкування «Запрошуємо на чай». Мета заходу – розширення знань студентів про історію виникнення чаю, про багатовікові традиції різних країн, популяризація цього дивного напою та здорового способу життя.

Під керівництвом Полтавець Г.І. та Кравченко А.Ю. у читальному залі оформлена оригінальна виставка. Над її створенням працювали куратори Стеценко О.О. і Бойко Ю.В разом зі своїми студентами груп О-Е-11, Ф-31. Зібрано велику колекцію самоварів, чайників, чаїв, збори з цілющих трав та чайний посуд різних країн.

Особливого колориту виставці додали картини з природного матеріалу, створені викладачем природничих дисциплін Казьонновою Н.М..

По закінченню заходу у дружній, теплій атмосфері усі його учасники смакували запашним чаєм із різноманітними смаколиками. Кожен міг вибрати собі напій до вподоби, а потім обмінятися приємними враженнями.