2 ГРУДНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ЗА СКАСУВАННЯ РАБСТВА

     Щороку, 2 грудня, за рішенням Генеральної Асамблеї ООН відзначається Міжнародний день боротьби за скасування рабства. Саме цього дня 1949 року на 4-й сесії ГА ООН було прийнято Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами. В Україні документ набрав чинності 15 лютого 1955 року.

      За даними ООН у світі налічується понад 40 мільйонів рабів, за даними міжнародних організацій цей показник сягає 46 мільйонів осіб. Чверть людей, які знаходяться в рабстві – це діти.

          Актуальність даного питання полягає в тому, що кожного року сотні тисяч людей нашої країни мігрують у пошуках кращого життя. Але обмеження, накладені міграційного політикою, зменшують можливість роботи. Тому люди самостійно, або користуючись небезпечними каналами, шукають роботу.

         Щороку продовжує надходити інформація про сотні випадків торгівлі людьми — осіб, які в процесі міграції стають жертвами цього тяжкого злочину. Втім, встановити їх точну кількість важко. Будь-які дані про масштаб торгівлі людьми спираються на випадки, офіційно встановлені правоохоронними органами, громадськими організаціями та міжнародними агенціями.

        Україна, насамперед, вважається країною походження потерпілих від торгівлі людьми. Це не виключає можливість того, що іноземці можуть постраждати від торгівлі людьми на території України або що громадяни України можуть потрапити  у схожу ситуацію у власній країні.

      Торгівлю людьми, як процес, можна легко порівняти із замкненим колом. Важливою передумовою для розриву цього кола є глибоке розуміння суті й характеристик злочину торгівлі людьми, що дозволить розвинути комплексі стратегії для попередження торгівлі людьми на засадах прав людини.

       Куди звертатись в разі, якщо ви є постраждалим або знаєте особу відносно якої застосовується рабство, примусова праця або інші форми експлуатації:

527 та 0 800 505 501 – номери телефону Національної безкоштовної гарячої лінії з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів.