Щороку в Україні в кінці листопада розпочинається загальнодержавна акція «16 днів проти насильства».
Відокремлений структурний підрозділ «Хорольський агропромисловий фаховий коледж Полтавського державного аграрного університету» долучився до цієї важливої і корисної справи.
Гірка статистика говорить про масштаби проблеми насильства у сучасному соціумі.
За минулий рік органи та установи, що протидіють домашньому насильству, зафіксували 211 362 звернення щодо насильства в сім’ї.
Зокрема, 180 921 звернення надійшло від жінок, 27 676 — від чоловіків та 2 756 — від дітей.
Шановні студенти! Якщо хтось із вас потерпає від рук батьків-випивох, наркозалежних, психічно неврівноважених, агресивних родичів, знайомих, сусідів – НЕ МОВЧІТЬ! Повідомте про свою біду людині, якій ви довіряєте. Зверніться за допомогою до психолога, вихователя, куратора чи адміністрації коледжу. Вас ніхто не залишить наодинці з цією непростою проблемою.
А ще!
Вчора в Україні запустили перший мобільний додаток для захисту жінок та дітей від домашнього насильства – WhiteRibbonUA. Він містить необхідні ресурси для допомоги та, у разі небезпеки, можливість повідомляти про надзвичайні ситуації відповідним органам.
Додаток представили в рамках інформаційного артпроекту «Це не гра» у Міжнародний день протидії насильства щодо жінок 25 листопада. Завантажити додаток можуть користувачі Android та iOS Цей додаток має три підрозділи:
экстренна допомога жертві;
ведення обліку фактів насилля;
надання інформації для виявлення ознак домашнього насильства.
Основною функцією додатка є прямий зв’язок з Національною поліцією України. Це дає змогу жертвам миттєво повідомити правоохоронцям про небезпечну ситуацію.
Також додаток передбачає можливість швидкого пошуку центру підтримки. З його допомогою можна визначити власну локацію та місцезнаходження найближчого центру підтримки, поліцейської дільниці або служб екстреної допомоги.
Функція «Мій щоденник» допоможе відстежувати, фіксувати та документувати усі факти вчинення насильства. У додатку також можна знайти інформацію про поширені типи жорсткого поводження і приклади домашнього насильства та пройти конфіденційний тест про стан стосунків «Я в небезпеці».
«Часто кривдники позбавляють своїх жертв будь-якої можливості особистого простору. Беручи це до уваги, зрозуміти функціонал додатку неможливо, навіть якщо телефон жертви переглядається. Така додаткова функція захищає від провокування агресора».
Шановні юнаки і дівчата! Захистіть себе, своїх рідних і близьких від жорстоких проявів цього соціального явища – НАСИЛЬСТВА!