МИ – ПРОТИ ПАЛІННЯ, МИ – ЗА ЗДОРОВЕ ПОКОЛІННЯ!

Шановні студенти!

      31 травня відзначається Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням, який прийнятий у 1987 році Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

 «Тютюн завдає шкоди тілу, руйнує розум, отупляє цілі нації», – писав відомий французький письменник  Оноре де Бальзак.

    За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, від вживання тютюну щороку помирає понад 5 мільйонів людей. Очікується, що до 2030 року ця цифра зросте до 8 мільйонів смертей щорічно.

    У  Європі   від тютюну  гине  близько 1,6 мільйона людей на рік. На нашій планеті палять приблизно 1,3 мільярди людей. Кожні 6 секунд у світі через тютюн вмирає приблизно одна людина. За 1 секунду на Землі викурюється 300 тисяч сигарет. Тютюн вбиває майже половину людей, які його споживають.

    В Україні палить близько 11,5 млн. жителів, з них — 9,1 млн. чоловіків та 2,5 млн. жінок. У відсотковому відношенні — 60% і 11,2%, відповідно.

   Приблизно третина населення у віці від 18 до 25 років є постійними курцями. Більш, як половина всіх курців свою першу сигарету викурили у віці до 12 років.

   Відомо, що нікотин ускладнює протікання деяких хвороб: атеросклероз, гіпертонічна хвороба, гастрит та інші. А при таких захворюваннях, як виразка шлунку, тромбофлебіт, інфаркт міокарду одужання неможливе без відмови від паління.

   Якщо куріння тютюну так небезпечне для здоров’я дорослої людини, то для організму дитини ця небезпека збільшується в кілька разів. Велика шкода причиняється майбутній дитині, якщо вагітна жінка полюбляє курити. Доведено, що маса тіла дітей, народжених жінками, які курили під час вагітності, в середньому на 150 – 240 г. Менша, ніж маса тіла дітей тих матерів, які не курили. У вагітних, які курять в 2 – 3 рази частіше, бувають передчасні роди, а в дитини спостерігаються значні відхилення у здоров’ї.

   Тютюновий дим складається більше ніж з 4000 хімічних сполук, більше 40 із них викликають рак, а також декілька сотень отрут, включаючи нікотин, ціанід, миш’як, формальдегід, вуглекислий газ та інші. У диму цигарки присутні радіоактивні речовини: полоній, свинець, вісмут. Пачка цигарок в день – 500 рентген опромінення за рік! Температура тліючої цигарки 700 – 900 градусів! Легені курця зі стажем – чорна, гниюча маса.

 Шановні хлопці і дівчата!

Корисно кожному з нас замислитись над цією шокуючою інформацією!

Чи варто ризикувати власним життям, життям майбутнього заради якоїсь тимчасової сумнівної насолоди!

Сьогодні курити не модно!