31 жовтня – Міжнародний день економії!

Напевно, кожного з нас з дитинства батьки привчали до економії, однак мало кому відомо, що існує навіть свято, приурочене раціональному розподілу коштів. Називається – Міжнародний день економії і відзначається 31 жовтня.

Ця дата вибрана не випадково.

27 жовтня, в далекому 1924 році, представники банків з 29 країн зібралися в Мілані на Перший міжнародний конгрес ощадних банків (1st International Savings Bank Congress).

На конгресі вирішувалися різні важливі питання і укладалися угоди. Однак, найцікавіше сталося в останній день зборів – 31 жовтня – коли була озвучена ідея, «в пам’ять про перші збори ощадних банківських інститутів всіх країн», щороку відзначати цей день, як Всесвітній день заощаджень (накопичень) (World Savings Day). Так і повелося. Тільки свято це зветься трохи інакше.

Спочатку планувалося, що це свято буде символізувати заощадження особистих коштів, однак, пізніше почали вважати, що ця дата нагадує людям про економію сил, нервів і дбайливе відношення до речей. Свого роду, теж економія, особливо якщо скласти логічний ланцюжок: дбайливе ставлення до речей – менше витрат на придбання нових.

Міжнародний день економії щороку святкується в усьому світі. Ідея полягала в тому, щоб усі банки були відкриті, незалежно від дня тижня, і населення мало можливість покласти заощадження на свої рахунки.

До речі, ця дата була офіційно закріплена директивою ООН у 1989 році. Сучасному населенню варто згадати про цю дату тільки заради того, щоб знову навчитися економити, причому, не тільки свої власні грошові кошти, але і природні ресурси, яких на планеті стає все менше і менше. Саме для цього, 31 жовтня, в багатьох освітніх закладах по всьому світу проводяться спеціальні уроки з навчання дітей економії. Все вірно – привчати до економії потрібно ще з дитинства.

Не тільки в навчальному закладі та вдома закликають до економії. Засоби масової інформації так само не залишаються осторонь. У світі йде масштабна пропаганда економії невідновлюваних запасів природних ресурсів, дбайливому відношенню до речей і більш раціональному підходу до витрат. Напевно, багато хто пам’ятає фразу знаменитого мультяшного багатія-селезня Скруджа «зекономлений пені – все одно, що зароблений» і народне прислів’я повчає: «Копійка гривню береже».

Що таке економія добре знають і студенти, яким доводиться заощаджувати у всьому.

Словом, Міжнародний день економії придуманий не просто так. У цей день (та й не тільки 31 жовтня) варто згадати про економію і порадити своїм близьким більш раціонально витрачати сили і кошти.

Порадами економії сімейного бюджету хоче з Вами поділитися МЦК економічних дисциплін.   

А які Ваші особисті поради? Поділіться  з нами Вашим особистим досвідом економії родинних коштів. Ваші відповіді надсилайте до 10 листопада на електронну скриньку brovko-larisa@ukr.net (бажано з фото!).

За найціннішу пораду щодо економії  Ви отримаєте НАГОРОДУ!