ТИЖДЕНЬ ЕКОНОМІЧНИХ ДИСЦИПЛІН У ХОРОЛЬСЬКОМУ АГРОПРОМИСЛОВОМУ КОЛЕДЖІ ПДАА

Мрія кожного студента – стати успішним спеціалістом. Сучасний спеціаліст – це не тільки компетентний виконавець своїх службових обов’язків, це працівник, який здійснює роботу ефективно і конструктивно. А для цього треба навчитися виконувати поставлені завдання вчасно і ефективно. У студентські роки найкраще засвоєння навчального матеріалу проходить шляхом спілкування і вирішення конкретних завдань в умовах максимально наближених до реальності. Саме така діяльність і збагачує студентів під час проведення тижня економічних дисциплін.

Викладачі комісії формують не тільки професійні якості фахівців, але й виховують патріота, активного громадянина України, навчають самостійності у прийнятті рішень, адаптації до життя у ринковому середовищі. Для цього наставники постійно ведуть пошук нетрадиційних форм та методів організації як аудиторної, так і позааудиторної роботи. Результат такого пошуку – проведення тижня циклової комісії, що вже став традиційним.

З 22 по 26 квітня 2019р. циклова комісія економічних дисциплін організувала і провела заходи економічного спрямування. Його метою була популяризація спеціальностей економічного профілю, активізація освітньо-пізнавальної діяльності студентів, розвиток у них самостійності в прийнятті рішень, вміння працювати в команді та орієнтуватися у нестандартних ситуаціях.

Розпочався тиждень випуском першого номера газети циклової комісії “Студентський економічний калейдоскоп». 22 квітня 2019 відбувся ярмарок-продаж кулінарно-кондитерських виробів та продукції сільського господарства. Звучала українська музика та пісні у виконанні викладачів методично-циклової комісії економічних дисциплін, студентів та художніх керівників. Представники навчальних груп рекламували свої вироби, запрошували їх придбати та посмакувати. Ярмарок викликав ажіотаж серед студентів та викладачів, які виступили в ролі покупців. Під час ярмарку студенти зібрали кошти в сумі 1215 гривень. Усі вони були перераховані на благодійність: студентська допомога онкохворому хлопчику Махно Артему, що знаходиться на лікуванні в Ізраїлі і потребує складної операції.

У вівторок, 23 квітня, у фойє коледжу, викладачами Науменко Л.О та Глюзіцькою В.М. була організована виставка студентських стіннівок на тему: “Економіко-правовий калейдоскоп”. Цікавими за змістом та формою виявились газети, які підготували студенти спеціальностей «Менеджмент», «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», «Агрономія» та «Агроінженерія». Всі вони по-різному розкривали сутність основних економічних і правових наук та їх роль у сучасному житті.

Цього ж дня викладачі Бровко Л.В. та Стеценко О.О. організували і провели економічну гру «Шлях до вершини успіху». У ній приймали участь дві команди: «5 копійок» (група Е-31) та «Менедж_двіж» (група О-31). Гра складалася з 10 конкурсів, в яких студенти проявили свої найкращі якості щодо самопрезентації, високий рівень теоретичних знань і практичних вмінь з економічних дисциплін, кмітливість та розважливість при вирішенні різних завдань. За результатами гри перемогла команда «5 копійок». Інша команда ні в чому їм не поступалися і проявила себе достойним суперником. Переможці конкурсу та активні учасники були нагороджені грамотами та призами.

Радіогазета «Цікава економіка», підготовлена викладачем Призенко Д.М., яку мали змогу прослухати студенти у середу, 23 квітня, відображала дайджест економічних дисциплін, що вивчаються у коледжі, а також цікаву інформацію щодо економіки аграрного виробництва.

Крім цього викладачі Глюзіцька В.М. та Науменко Л.О. запропонували студентам позааудиторний захід із розвитку лідерських та підприємницьких здібностей «Підприємництво…Від теорії до практики», на який були запрошені приватні підприємці, що досягли успіхів у професії, створили власний бізнес та побудували блискучу кар’єру. Своїм досвідом з майбутніми фахівцями ділилися: керуючий банком Credit Agricole Загривий Володимир Андрійович та підприємці Циганенко Олександр Миколайович, Брижко Віктор Васильович, Шепель Віта Юріївна, Єрохіна Ірина Вікторівна, Стогній Ігор Олександрович та Волочай Ольга Миколаївна.

Не менш цікавою і пізнавальною виявились студентська олімпіада з дисципліни «Економіка підприємства» серед студентів груп О-21 та Е-21, яку провела викладач Бровко Л.В. Метою проведення олімпіади було активізація пізнавальної діяльності студентів, розвиток та реалізація інтелектуальних і творчих здібностей студентської молоді. Переможцями олімпіади стали студенти: І місце – Зеленський Денис (група О-21), ІІ місце – Глущенко Вікторія (група Е-21), ІІІ місце – Лоза Олександр (група Е-21) .

Цікавою та корисною була екскурсія до Хорольського районного центру зайнятості зі студентами груп Е-31, О-31 з дисципліни «Менеджмент» під керівництвом викладачів Бойко Ю.В. та Тарасенко Т.Д. Працівники районної філії провели оглядову екскурсію, під час якої студенти почули цікаву та корисну інформацію з історії служби зайнятості, дізналися про соціальні послуги, які вона надає населенню. Завдяки цікавій пізнавальній розповіді, студенти мали змогу ознайомитися з роботою фахівців служби зайнятості, головною метою якої є – не залишити людину на одинці зі своїми, часто непереборними, проблемами. У невимушеній обстановці, у форматі діалогу говорили про актуальні потреби сучасного ринку праці, а також про важливість резюме та нюансів з його підготовки, інтерв’ю з менеджером з персоналу (як справити непересічне враження і отримати пропозицію на роботу). І найважливіший блок – види трудових відносин між працівником та працедавцем, як не потрапити у пастку та перевірити майбутнього керівника на офіційність. Майбутні фахівці отримали не тільки корисні методичні матеріали, але й натхнення, віру в підтримку й допомогу на шляху становлення.

Організація проведення тижня економічних дисциплін потребувала значної підготовчої роботи, ретельного відпрацювання сценаріїв і методик проведених заходів, визначення їх логічної послідовності, підготовки завдань, які б відповідали сучасним навчальним вимогам і були корисними та захоплюючими.

Таким чином, можна сказати, що творчий пошук викладачів, які закохані у свою професію, але таких різних за підходами до освітньо-виховної діяльності, стає запорукою їхнього професійного зростання на освітянській ниві. А коли робота тижня циклової комісії організована у формі емоційної, інтелектуальної, комунікативної, пошукової та творчої взаємодії студентів і викладачів, то підвищується рівень знань, інтерес студентів до вивчення економічних дисциплін і, звичайно, підвищується професійна майстерність викладачів.