Завітайте в наш музей

    Музей історії ВСП “Хорольський агропромисловий фаховий коледж ПДАУ” створений в 1977 році  і відкритий як кімната-музей  Бойової та трудової слави. У  2007 році була проведена реконструкція музею. Він займає 1 кімнату «Історія створення і розвитку коледжу». Музей має сучасний дизайн, вся експозиція має багато натурних зразків і макетів.

     При відвідуванні музею Ви маєте можливість познайомитись з основними етапами діяльності ХАПК ПДАУ в навчальному та науковому процесі, його структурними підрозділами та особистостями, що склали його славну історію.

Музей зустрічає відвідувачів цікавою композицією з символікою коледжу та його нагородами.

Колекція цього залу різнопланова, охоплює життя вузу з дня його заснування до нинішнього часу. Всі матеріали подані в хронологічному порядку:

– Роки створення

– Велика Вітчизняна війна

– Період відновлення

– Час випробувань та розвитку

    Кожен розділ має свою славну історію. Документи, які свідчать про відкриття навчального закладу, портрети перших викладачів, проведення занять, колективні фотографії перших випусків – все це створює відчуття дотику до минулої епохи.

   Роки війни: дошка пам’яті загиблим співробітникам та студентам вузу, портрети всіх, хто приймав участь в бойових діях, фото Героя Радянського Союзу В. М. Бєлоуса.

   Роки відновлення – портрети перших викладачів, директора після повернення вузу до навчання. Проведення в ті часи  суботників, лабораторних занять, практик.

   Великий ентузіазм студентів-комсомольців та викладачів на освоєнні цілинних земель в 60-ті роки, нагороди, почесні грамоти, перелік всіх співробітників, хто приймав участь в розбудові нашої держави.

    Далі відвідувачі знайомляться в хронологічній послідовності з історією створення кожного відділення, з їх керівниками різних часів, видатними викладачами та випускниками.

  Безумовний інтерес у відвідувачів викликає широка інформація про спортивні досягнення нашого коледжу, починаючи з 1944 року і до нашого часу, портрети наших чемпіонів, змагання, нагороди.

   Художня самодіяльність завжди була гордістю нашого вузу. В окремій композиції представлена вся різноманітність жанрів, які охоплюють наші колективи, портрети керівників гуртків, нагороди.

    В окремому приміщенні музею зберігаються  документи, які стосуються історії та сучасного життя коледжу. Це різні фотографії, листи, альбоми випускників, звіти, кіноплівки.

   Викладачі та студенти, що допомагають їм, постійно проводять пошук нових матеріалів з історії навчального закладу, відвідують ветеранів,  які своїми спогадами, листами та фотографіями роблять велику допомогу в поновленні подій.

   Дуже ретельно відслідковуються та освітлюються важливі сучасні події вузу. Надається практична та консультативна допомога в оформленні макетів, планшетів, проспектів з новітніх наукових розробок, які щорічно демонструються на міжнародних, регіональних та обласних виставках. Багато з них нагороджені грамотами та відзнаками.

   Музей ВСП “Хорольський агропромисловий фаховий коледж ПДАУ” має велику кількість відвідувачів, серед яких студенти, гості з інших вузів, колишні випускники керівники обласної, міської та районних державних адміністрацій.

В вересні кожного року в музеї проводяться кураторські години зі студентами перших курсів, на день відкритих дверей – з абітурієнтами всіх відділень  та ін.. Крім студентів, викладачів та інших поважних людей України музей відвідують іноземні гості.

Кожна зустріч з музеєм, ознайомлення з нелегкою, але достойною історією вузу викликає повагу та безумовний інтерес відвідувачів.

Ми сподіваємось, що в музеї ВСП “Хорольський агропромисловий фаховий коледж  ПДАУ” широко висвітлені кращі його традиції, які були і залишаються основою розвитку студентів як кваліфікованих фахівців та особистостей…