Звіт про роботу кімнати-музею історії навчального закладу

Загальна кількість музейних предметів – 578.

Кількість предметів основного фонду – 464.

Кількість відвідувачів – 640 ч.

Кількість проведених екскурсій –  35

Основні заходи проведені  в музеї у 2015 р.:

  1. Тематичні екскурсії для груп нового набору «Мій коледж – моя гордість», «Становлення навчального закладу», « Навчальний заклад в роки Великої Вітчизняної війни», « Про видатних випускників навчального закладу»,  «Коледж сьогодні» та ін..
  2. Ознайомчі екскурсії для студентів з інших областей України,
  3. Традиційні екскурсії для студентів старших курсів «Освітянські досягнення коледжу», «Героїчні сторінки історії коледжу», «Наші викладачі – чорнобильці», «Наші славні випускники», «Олімпійська слава Хорольщини», «Спортивна слава коледжу» та ін..
  4. Зустрічі з викладачами-ветеранами праці, з керівниками господарств: Героєм України Балюком І. М., керівником ПАФ «Подоляка» Подолякою О.Ф., керівником кластеру «Полтава – Південь» групи компаній «Кернер-трейд» Докторовим І.М.
  5. Підготовлено виставки: «Віхи історії навчального закладу», фотовиставки до Дня перемоги, до дня виводу військ з Афганістану,, до дня визволення Хорольщини  та міста від німецько-фашистських загарбників, виставку писанок, виставку квітів до дня міста,  виставку «Замість ялинки – зимовий букет»
  6. Проведено в рамках тижнів професій презентації відділень механізації, електрифікації, економіки та організації виробництва.
  7. Проведено з допомогою групи «Пошук» щорічний день зустрічі випускників минулих років (виготовлено альбом – звіт про зустріч з випускниками».

      В 2014-2015 навчальному році пошукова краєзнавча робота музею була спрямована на відзначення ювілейної дати – 70-річчя перемоги у Другій світовій війні. З цією метою проводились екскурсії, туристичні поїздки по визначних місцях Полтавщини, що пов’язані з цією трагічною, і разом з тим героїчною сторінкою нашої історії. Були організовані екскурсії до меморіалу у селі Великі Липняги, Шумейкового урочища в Лохвицькому районі, музею історії Великої Вітчизняної війни в Полтаві при військовій частині. Майже всі студентські групи коледжу здійснили екскурсії до пам’ятників та меморіалів, пов’язаних з трагедією сумнозвісної Хорольської ями, в якій загинуло більше ніж 90000 тисяч радянських людей.

 Пошукова робота музею.

Викладачі соціально-гуманітарних дисциплін Хорольського агропромислового коледжу добре усвідомили, що вивчення історії свого навчального закладу через залучення студентів до активної історико-краєзнавчої пошукової роботи є досить ефективною формою навчально-виховної роботи

На зборах ради музею або на засіданнях пошукового гуртка пропонується пошуковцям цілий ряд тем досліджень,інформацію до яких вони можуть зібрати. Такими темами є , «Пам’ятні історичні події в моєму навчальному закладі», «Мій коледж в роки другої світової війни»,  «Видатні випускники   мого навчального закладу » та інші.

   На засіданнях історико-краєзнавчого гуртка студенти складають творчі плани на майбутнє та звіти, оформляють документальні матеріали, збирають фотографії, що є безцінними історичними документами.   Завдяки пошуковій роботі знайдені нові матеріали про таких випускників нашої навчального закладу:  І.С. Багрій – Герой Соціалістичної праці, В. М. Бєлоус – Герой Радянського Союзу, І.А. Ганзенко – заслужений механізатор Украхни, І.П. Крутько – Заслужений учитель України, В.І. Шаригін – Заслужений працівник освіти, І.І. Білогуб –  Заслужений працівник професійно-технічної  освіти України, І.К. Бондаренко – Заслужений працівник сільського господарства України, А.Г. Кирияченко – заслужений тренер з мотоболу України іт. Д.

 Просвітницька робота музею.

   Музей спрямовує свою роботу на виховання у молоді активної життєвої позиції, моральних якостей, вибору свого місця в житті, проводить велику копітку роботу по збору й примноженню матеріалів з історії навчального закладу,  підтримує зв’язки з випускниками.   Велика увага приділяється національному вихованню учнів, що забезпечує розвиток студентів в її природному середовищі, атмосфері культури свого народу. Реалізації принципу національного виховання сприяють мандрівки історичними місцями рідного краю, містами України. Студенти коледжу здійснили поїздки до Києва, Полтави, Львова. Звіти про побачене знаходяться в  музеї.
Музей коледжу активно співпрацює з Хорольським краєзнавчим музеєм, директором якого є  Кривовязько В.О.

   Виховний компонент музею Хорольського агропромислового коледжу  не може бути вичерпаним, адже експозиції оновлюється, поповнюються. Музей навчального закладу живе в ногу з життям, відчуває ритм часу, відгукується на все нове, намагається зберігати актуальність, творчий підхід до справи.