Краю мій зелений, вічная дорога,
Та безсмертник в полі, в небесах гроза
— Припаду я серцем до твого порога,
Як твоя кровинка, як твоя сльоза.
(М. Стельмах)
Кожному з нас найбільше мила своя рідна сторона. Лише на рідній землі людина відчуває себе справжнім господарем. Лише на рідній землі людина наполегливо працює і має змогу отримати задоволення від життя.
Лише наша рідна земля дає кожному з нас усі можливості домогтися того, що бажаєш, дає впевненість у своєму житті, у майбутньому. Треба любити свій рідний край, рідну землю. Адже недаремно про батьківщину кажуть: «Для мене ж той край найкращий, де виросли крила мої».
З метою формування в студентської молоді активної громадянської позиції, залучення до активної діяльності з вивчення історії рідного краю та довкілля, географічних, етнографічних, історичних об’єктів, виховання патріотизму, любові до України, поваги до народних звичаїв, традицій, духовних і культурних цінностей усіх націй і народів у аграрних вищих навчальних закладах створено музеї, які функціонують вже не один рік, а мають свою історію і традиції.
Переглянуто останній фільм, опрацьовано ще декілька друкованих матеріалів і потрібно підбивати підсумки конкурсу, який проводився серед аграрних вищих навчальних закладів – на “Кращий музей при навчальному закладі”. Важко визначити переможців, не врахувати цінність того чи іншого експонату. а головне – не відзначити клопітку роботу з поповнення музею. Кожен музей є унікальний, неповторний, оригінальний, адже тут зібрано матеріали конкретного регіону, які відтворюють ті чи інші віхи подій, життя конкретних історичних постатей та становлення навчального закладу.
На конкурс було представлено 35 відеофільмів та матеріалів до них, які оцінювалися за такими критеріями:
- наявність приміщення і обладнання, що забезпечує збереження, вивчення та експонування колекцій;
- організація виставок, стаціонарних та пересувних;
- робота активу музею, тематика лекцій, екскурсій;
- використання можливостей музею в навчально-виховному процесі закладу, проведення тематичних заходів;
- організація пошукової та науково-дослідницької діяльності на базі музею;
- співпраця з установами культури, науковими установами, архівами;
- використання різних прийомів під час проведення екскурсії, а саме: пояснення, коментування, цитування, літературний монтаж тощо;
- дикція і риторика екскурсовода;
- зовнішній вигляд;
- уміння добирати і складати матеріал у відповідній логічній послідовності;
- робота з науковими, довідниковими та історичними матеріалами;
- володіння екскурсійними прийомами і методами;
- уміння складати план екскурсії та маршруту її проведення.
Розглянувши подані матеріали, конкурсна комісія прийняла рішення щодо відзначення учасників конкурсу у таких номінаціях:
– «Кожному мила своя сторона…»
– «Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього…»
Музей історії Хорольського агропромислового коледжу Полтавської ДАА був відзначений саме в цій номінації.
– «Історія – це тканина, з якої виткане життя…»
– «Мандрівка завдовжки в тисячу кілометрів»
Вітаємо усіх нас, адміністрацію, викладацький та студентський колектив коледжу, з цією відзнакою. Маємо надію, що робота, яка проводиться із наповнення, удосконалення роботи музею історії нашого коледжу дасть свої результати у вихованні в студентської молоді патріотизму, любові до України, поваги до народних звичаїв, традицій, духовних і культурних цінностей усіх націй і народів, які живуть на українські землі.