Навчальний заклад засновано 1 січня 1930 року, як Хорольський технікум механізації сільського господарства.

Перший набір за спеціальністю «Механізація сільського господарства» був 50 осіб.

За роки існування 1930-1941 рр. технікум провів 10 випусків техніків-механіків (750 осіб), 3 випуски техніків-будівельників (240 осіб), було підготовлено понад одну тисячу механізаторів різного профілю.

Старий навчальний корпус
Старий навчальний корпус

Під час Великої Вітчизняної війни майно технікуму було розграбоване окупантами. 19 вересня 1943 року, під час відступу німецько-фашистських загарбників, були підірвані будівлі навчального закладу. В 1944 році розпочалася відбудова навчального корпусу і гуртожитку, відновилися заняття.

1 січня 1957 року відкрите заочне відділення зі спеціальності «Механізація сільського господарства».

У 1965 році розпочалася підготовка фахівців за спеціальністю «Механізація і електрифікація тваринництва», а в 1966 році – за спеціальністю «Електрифікація сільського господарства».

Новий навчальний корпус
У 1976 році було введено новий чотириповерховий навчальний корпус.

У 1985 році Хорольський технікум сільського господарства був реорганізований у Хорольський радгосп-технікум, а у 1991 році радгосп-технікум – в Хорольський агропромисловий коледж.

З 1989 року коледж відкрив нові спеціальності «Організація і технологія ведення фермерського господарства» та спеціалізація «Менеджмент в сільськогосподарському виробництві» (1989), «Організація виробництва» (1999), «Обслуговування устаткування і систем газопостачання» (2000), «Економіка підприємства» (2003).

З 1993 по 1995 рік коледж працював у спільному українсько-німецькому проекті «Підтримка трьох навчальних закладів розвитку фермерства в Україні».

При коледжі з 1995 року діяв єдиний в Україні центр перепідготовки фахівців для роботи на тракторах і комбайнах фірми «Джон-Дір».

У 1998 році на базі коледжу створено регіональний навчально-практичний центр, який діє і нині.

Наказом Міністерства аграрної політики України №192 від 20.05.2004 року коледж ввійшов в структуру Полтавської державної аграрної академії.

У різні роки навчальний заклад очолювали: Костюк Д.І. (1930-1931), Майборода І.П. (1931-1935), Дряпак І.О. (1935-1965), Святчик І.С. (1966-1972), Шаригін В.О. (1972-1999), Гузик Р.Т. (1999-2017). З серпня 2017 року виконує обов’язки директора коледжу Чишко М.М.

Підготовлені навчальним закладом фахівці завоювали заслужений авторитет як спеціалісти та вмілі організатори сільськогосподарського виробництва. Серед випускників навчального закладу Герой Радянського Союзу В.М. Бєлоус, Герої Соціалістичної Праці І.В. Личковаха, А.Г. Дикун, О.Л. Цилюрик, секретар Президії Верховної Ради Української РСР Я.Я. Колотуха, Міністр автомобільного транспорту РРФСР Ю.С. Сухін, заслужений працівник освіти України В.О. Шари гін, заслужений будівельник Російської Федерації С.А. Малинников, лауреат Державної премії СРСР А.М. Бєляєв, заслужений меліоратор України П.П. Грубий, заслужений працівник профтехосвіти І.І. Білогуб, заслужений механізатор України І.А. Ганзенко, заслужений працівник сільського господарства України І.К. Бондаренко, заслужений учитель УРСР І.П. Крутько, заслужений тренер України з мотоболу А.Г. Кириченко.

Коледж сьогодні

На 01.09.2017 р. в коледжі навчається понад 844 студенти: за денною формою навчання близько 654 осіб, за заочною формою навчання – 190 осіб.

У коледжі діє три відділення:

  • «Механізація і організація виробництва сільськогосподарської продукції»;
  • «Енергетика агропромислового виробництва»;
  • «Заочна освіта та денна освіта з економічних спеціальностей».

На відділеннях готують молодших спеціалістів на денній формі навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем – молодший спеціаліст зі спеціальностей:

  • • 208. "Агроінженерія". Спеціалізація "Експлуатація та ремонт машин і обладнання в агропромисловому виробництві". Кваліфікація: технік-механік сільськогосподарського виробництва.
  • 201. "Агрономія". Спеціалізація "Організація і технологія ведення фермерського господарства". Кваліфікація: фахівець з організації та ведення фермерського господарства.
  • 141. "Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка". Спеціалізація "Монтаж, обслуговування та ремонт електротехнічних установок в агропромисловому комплексі". Кваліфікація: технік-електрик.
  • 192. "Будівництво та цивільна інженерія". Спеціалізація "Монтаж, обслуговування устаткування і систем газопостачання". Кваліфікація: технік з експлуатації устаткування газових об'єктів.
  • 073. "Менеджмент". Спеціалізація "Організація виробництва". Кваліфікація: організатор виробництва.
  • 076. "Підприємництво, торгівля та біржова діяльність". Спеціалізація "Економіка та підприємництво". Кваліфікація: економіст.

У процесі навчання студенти отримують робочі професії: водія, тракториста, слюсаря-ремонтника, оператора для роботи на складній сільськогосподарській техніці іноземного виробництва, електромонтера, слюсаря газового господарства, оператора комп’ютерного набору.

Матеріальна база навчального закладу має 2 навчально-лабораторних корпуси, в яких розміщено 33 навчальних кабінети, 31 навчальну лабораторію, 2 критих ангари-лабораторії для сільськогосподарської техніки, навчально-виробничі майстерні з усіма передбаченими навчальними планами, цехами.

Бібліотека має читальну залу на 100 місць. Бібліотечний фонд налічує близько 70 тисяч екземплярів книг. Студенти користуються навчальними посібниками, укладачами яких є викладачі Яременко В.І., Сердюк О.І., Діхтярь Л.І., Бедюх В.В., Гаража В.М., Петраш В.М., Загривий Р.А., Устименко О.А..

Практична підготовка фахівців ведеться на виробничій базі коледжу, яка становить собою навчально-дослідне господарство з 200 га орної землі. Технічний парк коледжу налічує 12 тракторів різних модифікацій, 19 автомобілів, 2 комбайни.

Коледж оснащений 3 комп’ютерними аудиторіями. Кабінети і лабораторії мають технічні засоби навчання, працює власний телецентр з системою кабельного телебачення.

Щорічний випуск спеціалістів близько 288 осіб.

Випускники коледжу користуються можливістю продовжити навчання на старших курсах ВНЗ ІІІ-ІV рівнів акредитації за інтегрованими навчальними планами.

Навчальний процес забезпечують кваліфіковані педагогічні працівники: 84 викладачів і 19 майстрів виробничого навчання. Колектив активно працює над створенням навчально-методичних комплексів з дисциплін, щорічно представляє на конкурс «Педагогічні інновації» методичні конкурсні роботи, зразки образотворчого мистецтва.

Пріоритети коледжу:

2002 рік – V Міжнародна виставка «Сучасна освіта в Україні», срібна медаль;

2007 рік – ХХ ювілейна Міжнародна виставка «Сучасна освіта в Україні». Почесне звання «Лідер сучасної освіти»;

2007 рік – Міжнародна виставка «Сучасна освіта в Україні». Номінація «Модернізація вищої освіти в контексті вимог Болонської конвенції» нагороджений бронзовою медаллю;

2009 рік – ХХ Ювілейна Міжнародна виставка-ярмарок «Агро-2009», бронзова медаль;

2009 рік – ХІІ Міжнародна виставка «Сучасна освіта в Україні», золота медаль;

2009 рік (2-4 грудня) – Виставка- презентація «Інноватика в освіті України», відзнака «Лауреат конкурсу»;

2009 рік – відзнака «Кришталева сова» із занесенням в книгу «Флагмани освіти і науки України»;

2010 рік – ХХІІ Міжнародна виставка «Агро-2010», за вагомий внесок у розвиток аграрної освіти коледж нагороджений золотою медаллю;

2011 рік – 2-4 березня ІІ Міжнародна виставка «Сучасні навчальні заклади – 2011», золота медаль, диплом;

2011 рік – 11-14 червня ХХІІІ Міжнародна виставка «Агро-2011», за досягнення в галузі аграрної освіти, коледж нагороджений золотою медаллю;

2012 рік – 2-4 березня ІІ Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти – 2012», золота медаль, диплом;

2014 рік – 18-21 березня Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти – 2014», золота медаль, диплом.  

Навчальний заклад має міжнародні зв’язки із сільськогосподарськими виробниками Польщі та Болгарії.  

Виховна робота в коледжі здійснюється на основі Концепції національного виховання. 

Уся соціальна інфраструктура коледжу об’єднана в одне студентське містечко. До послуг студентів 3 гуртожитки на 650 місць, їдальня на 220 місць, буфет, спортивно-оздоровчий комплекс зі стадіоном, різноманітними спортивними майданчиками, спортивна, атлетична і зала для боротьби, тир. 

У коледжі є медичний пункт. Працюють гуртки художньої самодіяльності, спортивні секції, клуби за інтересами та ін.