І живуть у пам’яті народу

Його вірні дочки і сини,

Ті, що не вернулися з походів

Грізної, великої війни.

Їх життя, їх помисли високі,

Котрим не судилось розцвісти,

Закликають мир ясний і спокій,

Як зіницю ока, берегти.

В. Симоненко.

Минуло 72 роки з тієї травневої ночі, коли замовкли останні постріли гармат, настала тиша, прийшов мир - довгожданий, вистражданий, оплачений найвищою ціною: ціною крові і сліз. Все далі відходять грізні і важкі роки Другої Світової війни, але не згасає пам’ять про тих, хто віддав своє життя і захистив рідну землю від ворогів. 

Свято перемоги над нацизмом у Другій світовій війні - це свято зі слізьми на очах, це свято радісне і гірке. Радісне, бо принесло на нашу землю мир, гірке, бо ціна цієї радості - життя мільйонів наших співвітчизників. 

8 - 9 травня по всій Україні вкриваються весняними квітами і величні пам’ятники, і скромні обеліски. Це означає, що пам’ять народна жива, що подвиг загиблих - незабутий, що не померла слава тих днів і ніколи не зітреться в нашій пам'яті велич народного подвигу. 

У нашому сьогоденні ми повинні поважати і шанувати тих, хто обпалений війною, і нині з посивілими скронями серед нас. Їх лишилося мало! Тож нехай звершене батьками і дідами, усіма поколіннями, яке пройшло війну надихає нас на добрі справи в ім’я зміцнення української держави!

З нагоди 72-гої річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та Дня пам’яті та примирення в бібліотеці коледжу організована книжкова виставка: «Зі сплаву геройства і мертвим, і живим писалося ім’я – Перемога» на якій представлені кращі книги воєнної тематики. Матеріали розкривають історичну правду про трагічні дні війни, змальовують образи учасників воєнних дій. 

Основна мета книжкової виставки – показати користувачам, якою ціною нашому народу дісталась перемога і ще раз нагадати, що цей всесвітньо - історичний подвиг не згасне у віках, він назавжди залишиться у вдячній пам’яті людства.