Головна

У рамках декади економічних дисциплін 29 березня в читальній залі коледжу з студентами групи Ф-41 «Організація і технологія ведення фермерського господарства» та представниками асоціації фермерів району було проведено круглий стіл на тему: «Проблеми та перспективи розвитку фермерства».

На даний захід були запрошені голова асоціації фермерів Хорольського району Москалець М. М. та голова товариства з обмеженою відповідальністю «Хорол-агро» Васецький Ю.П. Вони розповіли про проблеми розвитку фермерських господарств Хорольського району.

Фермерські господарства належать до дрібнотоварних виробників продукції. Основною метою їх діяльності є забезпечення власних потреб у сільськогосподарській продукції і продовольстві та продаж надлишків такої продукції.

В Україні сьогодні близько 43 тис. фермерських господарств. Вони обробляють понад 4,5 млн. га орної землі. У середньому на кожне господарство припадає 105-110 гектарів.

Під час зустрічі студенти, які є членами фермерських господарств, мали можливість представити фермерське господарство та задати питання гостям. Також участь в обговоренні брали викладачі економічних дисциплін, які цікавилися перспективами розвитку господарств, що займаються виробництвом екологічно чистої продукції.

Обговорювалися питання напряму спеціалізації господарств. Фермерські господарства мають різні напрями спеціалізації, проте більшість з них займається рослинництвом, зокрема вирощуванням зернових та олійних культур. Також була проведена дискусія з питань державної підтримки та кредитування фермерських господарств. А ще представники обговорили одне з проблемних питань по зберіганню сільськогосподарської продукції.