Головна

Я так люблю веселий сміх,

Веселий сміх, що гріє всіх!

Переливаю в слово радість

Яку в душі своїй зберіг.

І я щасливий, що пишу

Хорошим людям на потіху,

Ловлю в очах іскринку сміху

І довго в серці їх ношу.

Павло Глазовий.

 

1 квітня – День сміху. В цей день прийнято пожартувати з оточуючими людьми, родичами, друзями. Ніхто не застрахований від розіграшів, тому навіть найсерйозніші люди мимоволі посміхаються.

Як показують соцопитування, більше 70% людей збираються розіграти кого-небудь зі своїх знайомих. Зрозуміло, що жарт повинен бути доречним та без негативних наслідків. Затими ж опитуваннями, найбільше каверз слід очікувати від студентів. І не дивно, бо вони є найбільш веселими та непередбачуваними людьми.

В країнах світу 1 квітня називають по різному. В одних - Днем сміху, в інших - Днем дурня, Днем зозулі, Днем ляльки. Але чому цей день припадає саме на перше квітня, точно сказати ніхто не може.

1 квітня - День сміху з однаковим успіхом відзначається як в Україні, так і в багатьох країнах Європи та країнах Сходу. Коли і ким це свято було завезено в Україну точно не відомо, але воно згадується в творах багатьох письменників і поетів кінця XVII століття. Здавна і по праву славиться своїм гумором український народ. Тож саме 1 квітня в бібліотеці коледжу організована книжкова виставка, на якій представлена тека з цікавими дотепними підбірками присвячена гумору.

У пропонованій виставці зібрані оповідання та усмішки Остапа Вишні, Павла Глазового, Евгена Дудара, Олександра Ковіньки, Степана Олійника, які розширюють уявлення про духовну культуру народу, несуть неабиякий заряд оптимізму, сприяють веселому, позитивному настрою.

Гумор завжди допомагав жити, боротись, переносити біди і нещастя, скрашував людське існування. Веселе слово та жартівлива дія споконвіку супроводжували український народ в численних обрядах і святах. Дотепний гумор і дошкульна сатира належать до тих духовних витворів, які ніколи і ніде не старіють.

Тож саме сьогодні, будьте насторожі, запасіться почуттям гумору, набором свіженьких жартів і веселих віршиків. Не ображайтеся на розіграші,а відповідайте ними ж. Загалом - веселіться!!!