Головна

Традиційно 9 і 10 березня вважаються «Шевченківськими днями» в нашій країні та серед прогресивної громадськості світу. По всій країні пройшло чимало заходів, присвячених вшануванню пам’яті Кобзаря. У 2017 році виповнюється 203 роки з дня народження великого українського поета Тараса Шевченка. З цієї нагоди відбулося нагородження лауреатів Шевченківської премії. Лауреатами премії імені Шевченка стали: книговидавець і письменник Іван Малкович (у номінації «Література, публіцистика, журналістика»), скульптор Микола Малишко (у номінації «Візуальні мистецтва»), композитор Богдан Фроляк (у номінації «Музичне мистецтво»). В столиці та інших містах пройшло безліч акцій вшанування пам’яті поета.

9 березня студенти Хорольського агропромколеджу приєдналися до цих масових заходів, взявши участь у літературному брейн-ринзі «Що ми знаємо про Шевченка». Змагання були влаштовані між студентами відділень механізації та енергопостачання і проходили в актовому залі коледжу. Команда електриків «Гайдамаки» була сформована зі студентів групи А-11, а команда механіків «МІХ» (механіки–інтелектуальні хлопці) – зі студентів груп М-11 та М-12. До складу кожної команди входило 10 учасників.

Гра проходила в три етапи: «Життєвий шлях Шевченка», «Поетична творчість Кобзаря», «Літературна дуель». В першому турі гри команди повинні були дати відповідь на питання, що стосувалися життєвого шляху Кобзаря, в другому – назвати дати видання найвідоміших творів поета, визначити назву твору, з якого був зачитаний той чи інший уривок, згадати історію написання окремих поезій, визначити жанрові особливості творів, їх тематику. В третьому турі гри учасники підготували завдання команді-супернику у вигляді міні-інсценізацій із творів поета та декламували напам’ять вірші Шевченка, назви яких потрібно було визначити. До гри залучалися і болільники обох команд.

Гра була напруженою, але перемогу отримала команда «Гайдамаки». Захід супроводжувався звучанням пісень на слова Шевченка «Зоре моя вечірняя…», «Бандуристе, орле сизий…», «Плавай, плавай, лебедонько…» і, звичайно ж, «Реве та стогне Дніпр широкий…». В кінці заходу журі відзначило найактивніших учасників гри: Яковця Богдана, Козидру Владислава, Кравцова Володимира, Дужик Віталіну, Бороховича Владислава, Радченка Ростислава, Бойка Олега, Стрільця В’ячеслава, Перебийноса Назара, Асауленка Владислава,Удодика Віталія. Дуже приємно, що студенти так активно відгукнулися на ініціативу щодо вшанування пам’яті Кобзаря. Це ще раз підкреслює невмирущість його слова і думки. Молодь втілює в життя слова Тараса:«Наша дума, наша пісня не вмре, не загине. От де, люди, наша слава, слава України…»