Головна

21 лютого ми відзначали Міжнародний День рідної мови. Це відносно молоде свято – до календарів усього світу воно ввійшло тільки у 1999 році. І в Україні воно також лише почало писати свою історію, хоча сама проблема української мови на наших землях нараховує кілька століть. Це всесвітнє свято було засноване з метою сприяння багатому культурному та мовному різноманіттю. Збереження багатомовності дає можливість зберегти не тільки унікальний погляд на нашу тисячолітню історію і культуру, але й виробити найбільш широкі підходи у сфері взаєморозуміння і людяності, які все ще продовжують зберігати в собі ряд проблем, вирішення яких видається складним завданням.

За традицією в цей день в нашому навчальному закладі проводиться конкурс знавців рідної мови. Цей рік не став винятковим. Всі учасники наполегливо та старанно виконували поставлені перед ними завдання. Переможцями конкурсу стали студентки групи О,Е- 11 Кізіма Тетяна – III місце, Лізнова Тетяна – ІІ місце, Тіщенко Наталія – І місце. Серед кращих знавців рідної мови відмічено роботи студентів Олійник Діани – група Ф-11, Асауленка Владислава та Кіпаренка Віктора – група М-11, Стрільця В’ячеслава – група М-12.

Рідна мова – то неоціненне духовне багатство, з яким народ живе, передає з покоління в покоління свою мудрість і славу, культуру і традиції. Тому ми з вами повинні зрозуміти: «Україна починається із кожного з нас!»

Наше завдання — берегти цей неоціненний дар, примножувати його, не засмічувати чужими і грубими словами, не забувати, щиро любити. І хоч наша мова зазнала гоніння, переслідування, зараз вона живе, квітне і вдосконалюється. Любімо і бережімо її!