Головна

Говорять, що електрики – еліта,

І це таки, здається, неспроста,

Навчають і дають нам світло,

А в душах і серцях – таланти й доброта…

Багатовікову історію має невелике українське місто Хорол на Полтавщині. Місто-трудівник , в далекому минулому – форпост Київської Русі, згадується в багатьох вітчизняних і зарубіжних джерелах, у літописах, у пісенному фольклорі. Ось уже 85 років у цьому районному центрі працює агропромисловий коледж, який займає передові позиції серед аграрних навчальних закладів і проводить якісну професійну підготовку фахівців.

В далекому 1966 році при Хорольському технікумі механізації сільського господарства було відкрите відділення електрифікації, на якому і розпочався випуск техніків-електриків. За час що минув, створювалась і вдосконалювалась матеріально-технічна та методична база для підготовки спеціалістів. Становлення відділення було б неможливе, якби не яскраві особистості, які працювали тут у різні роки.

Першим завідувачем відділення був Шкляр Петро Тимофійович. Він очолював дієвий колектив викладачів і лаборантів, який заклав фундамент нинішніх успіхів відділення.

Значний вклад в організацію навчання техніків-електриків внесли завідувачі відділення та викладачі : Шнеєр Лев Григорович, Глова Анатолій Іванович, Заїка Сергій Олексійович, Шершнєв Петро Володимирович, Добровольський Микола Григорович, Єременко Віктор Миколайович, Філоненко Олександр Павлович, Тимченко Микола Григорович, Ситін Лев Миколайович, Яковенко Віктор Володимирович. Всі вони вкладали серце і душу, вміння і знання не тільки в навчання спеціальності, а й виховання справжньої людини і громадянина.

З гордістю називаємо ветеранів відділення електрифікації: Крутько Іван Петрович, Лифарь Віктор Григорович, Кожевнікова Ольга Миколаївна, Жадан Анатолій Іванович, Цілуйко Іван Іванович, Бурлака Тетяна Миколаївна, Макуха Василь Михайлович, Чередник Анатолій Іванович, Горюн Валентина Юріївна. Ми горді з того, що саме тут розпочав свій трудовий шлях заступник директора з навчальної роботи, Відмінник освіти, Діхтярь Леонід Петрович, який є взірцем, добрим порадником і генератором ідей для викладачів коледжу.

Новим етапом розвитку став 2002 рік, коли повністю оновився педагогічний склад відділення на чолі з Біленко Оленою Іванівною, яка згуртувала навколо себе колектив однодумців, ентузіастів своєї справи, що змогли не тільки утримати рівень підготовки спеціалістів, а й досягли нових висот. Сьогодні на відділенні «Енергетика агропромислового виробництва» працюють: Біленко О.С., Вітряк А.В, Ільїнчик В.В., Керекелиця О.В., Керекелиця О.С., Кривошапка Е.А., Ляшенко О.В., Малюжко Н.О., Мурашко М.В., Стогній А.О., Устименко О.А., Устименко Л.І., Ходосова Н.В.

Наш факультет є взірцем для навчальних закладів, які готують техніків-електриків. Матеріально-технічна база відділення включає лабораторії: «Теоретичні основи електротехніки і електричні вимірювання», «Основи інформатики, обчислювальної техніки і комп'ютеризації», «Основи електроніки і мікропроцесорної техніки», «Основи автоматики», «Електричні машини і апарати», «Електропостачання сільського господарства», «Електрообладнання сільськогосподарських агрегатів і установок», «Експлуатація і ремонт електрообладнання та засобів автоматизації», «Діагностування і налагодження електрообладнання с.г. техніки», «Автоматизація технологічних процесів і систем автоматичного керування», «Загальна електротехніка», «Технічні засоби навчання». Для проведення лабораторно-практичних занять використовуються лабораторії, майстерні, навчальний полігон.

За останні роки на базі відділення «Енергетика агропромислового виробництва» проведено декілька Всеукраїнських семінарів викладачів електротехнічних дисциплін, неодноразово працювала Всеукраїнська комісія навчально - методичного центру, розроблено і затверджено діючий Державний стандарт освіти для техніків-електриків, складене Положення про Всеукраїнський конкурс «Кращий за професією» та тестові завдання для визначення професійної компетентності випускників навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації.

Міністерство аграрної політики України високо оцінило зусилля викладачів у підготовці висококваліфікованих спеціалістів-електриків, присвоївши відділенню «Електрифікація і автоматизація сільського господарства» І місце в Україні, починаючи з 2008 року і до сьогодні.

Підтвердженням високого рівня підготовки спеціалістів техніків-електриків були перші Всеукраїнські змагання на «Кращого за професією» серед 25 навчальних закладів,що спеціалізуються на підготовці енергетиків, де наші студенти вибороли 1 місце.

Відділенню ’’ Енергетики агропромислового виробництва ’’ Хорольського агропромислового коледжу – 50 років! 1.12.2016 року викладачі запросили всіх працівників, студентів та ветеранів відділення, щоб відсвяткувати цю дату – півстоліття творчої праці.

Понад 6 тисяч випускників працюють в галузі енергетики, підтверджуючи високий рівень підготовки фахівців на відділенні електрифікації у Хорольському агропромисловому коледжі.

З вітальними словами та побажаннями плідної праці на Хорольській землі до учасників свята звернувся завідувач навчально-виробничою практикою Радченко Віктор Сергійович. В своїй промові він ознайомив присутніх з історією розвитку відділення, успіхами та проблемами, які характеризують нашу роботу.

Досвідом роботи в галузі електропостачання поділився заступник начальника Хорольської філії ПАТ «Полтаваобленерго» з передачі електроенергії, випускник відділення електрифікації, Крупнов Григорiй Петрович.

На честь 50 – річчя факультету викладачі організували регіональні змагання «Кращий за професією». На змагання прибули команди студентів Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. Петра Василенка та Кременчуцького Національного університету імені Михайла Остроградського. Особливість змагань – більшість учасників - наші випускники.

Викладачі відділення підготували конкурси для демонстрації професійної майстерності: монтаж схеми керування електродвигуном за допомогою нереверсивного магнітного пускача, монтаж установочної апаратури внутрішньої мережі, монтаж схеми керування електродвигуном за допомогою реверсивного магнітного пускача, паяння електронної схеми.

Змагання проходили азартно, цікаво, майстерно. Зацікавлені студенти-глядачі активно вболівали за своїх конкурсантів. За кожним конкурсом ретельно і прискіпливо спостерігали члени журі з усіх навчальних закладів, а потім обговорювали і виставляли бали учасникам.

Кульмінація змагань – оголошення результатів і нагородження переможців.

Монтаж схеми керування електродвигуном за допомогою нереверсивного магнітного пускача:

І місце - Мукогоренко Дмитро – студент Харківського НТУСГ імені П. Василенка,

ІІ місце – Садовий Вадим - студент Хорольського АПКПДАА,

ІІІ місце – Запорожець Максим - студент Кременчуцького НУ імені М. Остроградського,

Монтаж установочної апаратури внутрішньої мережі:

І місце – Саприкін Артем - студент Хорольського АПКПДАА,

ІІ місце – Кононенко Євгеній – студент Харківського НТУСГ імені П. Василенка,

ІІІ місце – Бондусь Дмитро - студент Кременчуцького НУ імені М. Остроградського,

Монтаж схеми керування електродвигуном за допомогою реверсивного магнітного пускача:

І місце – Міхно Владислав - студент Хорольського АПКПДАА,

ІІ місце – Трюхань Ігор – студент Харківського НТУСГ імені П. Василенка,

ІІІ місце – Касіч Олександр - студент Кременчуцького НУ імені М. Остроградського,

Паяння електронної схеми:

І місце – Космина Олександр - студент Кременчуцького НУ імені М. Остроградського,

ІІ місце – Вощенко Олег - студент Хорольського АПКПДАА,

ІІІ місце – Коломієць Владислав – студент Харківського НТУСГ імені П. Василенка.

Думки всіх учасників змагань висловили Хандола Ю.М. – кандидат технічних наук, доцент, заступник директора Навчально–наукового інституту енергетики та комп’ютерних технологій Харківського НТУСГ імені П. Василенка та Якимець С.М. – кандидат технічних наук, доцент Кременчуцького Національного університету імені Михайла Остроградського, які відзначили надзвичайно теплий прийом, дружній, командний настрій і значні зусилля викладачів, що приносить продуктивні результати, з якими приємно працювати.

Учасники заходу висловили найщиріші слова подяки всім працівникам за гостинність, за професійно створені умови роботи, творчий підхід, високий рівень оснащення навчального процесу, доброзичливу атмосферу, приємні враження від спілкування, тісну злагодженість колективу, а , отже, і результативність.