Шлях у тисячу миль починається з одного кроку. Перефразовуючи прислів`я, можна сказати: «Шлях до мільйона гривень починається з однієї гривні».
Традиції заощаджень формувалися століттями як природними потребами людей зберігати, так і цілеспрямованими зусиллями урядів і банків. Початком святкування Всесвітнього Дня заощаджень можна вважати події 27 жовтня 1924 року, коли представники ощадних кас із 29 країн зібралися в Мілані на свій перший Інтернаціональний спеціалізований конгрес. Останнього дня форуму, 31 жовтня, народилася ідея «в пам’ять про перші збори ощадних банківських інститутів всіх країн» щороку відзначати цей день як «Всесвітній День заощаджень» (World Savings Day). Однак, за задумом творців, присвятити цей день слід ощадливому ставленню не тільки до грошей, а й до часу, сил, дбайливого ставлення до речей тощо. У 1989 році ООН офіційно проголосила 31 жовтня Всесвітнім Днем заощаджень.
В Україні відновлення святкування цього дня відбулося за ініціативи Незалежної асоціації банків України у 2012 році. Проведення першого у незалежній Україні Всесвітнього Дня заощаджень підтримали 16 комерційних банків. Його символом стала скарбничка у вигляді поросятка, а його гаслами – «Банки об’єднуються заради майбутнього!» та «Ощадливий сьогодні – багатий завтра!».
Основною метою Всесвітнього Дня заощаджень є стимулювання ідеї заощадження коштів та привернення уваги різних державних та приватних компаній до необхідності об’єднання зусиль шляхом проведення для населення України заходів з питань підвищення рівня фінансової грамотності.
Національний банк України протягом п’яти днів, з 30 жовтня по 3 листопада, запрошує долучитися до відзначення Всесвітнього дня заощаджень. На студентів ВСП Хорольський АФК ПДАУ чекає цікава програма та інтерактивні заходи, з якими можна ознайомитися за посиланням.
30 жовтня студенти груп Е31, Е22, ЕП13, О22, О31 долучилися до практичного воркшопу від головного експерта управління зв’язків з громадськістю та фінансової обізнаності Департаменту комунікацій НБУ Вікторії Ролик «Мій фінансовий план», де дізналися про основи фінансового планування, як оцінити власне фінансове становище, як приймати зважені фінансові рішення та як скласти власний фінансовий план.
Перевірити рівень знань і оцінити свою фінансову поведінку студенти мали змогу під час Всеукраїнського дистанційного конкурсу «Фінансова грамотність» на освітньому порталі «Всеосвіта», в якому взяли участь представники груп Е21, Е12, ЕП13, Ф31, Ф22 під керівництвом викладачів Стеценко О.О. та Бровко Л.В. За підсумками онлайн-конкурсу подяку за участь у конкурсі отримали Ігнатенко Анастасія (група Е21) та Чередник Каріна (група Ф22), дипломами III ступеня нагороджені – Гришко Дар’я (група Е12), Мисак Антон (група ЕП13), Данильченко Вікторія (група Е21), дипломами II ступеня – Чичкань Олександр (група Ф31), Головня Вікторія (група Е21) і дипломами І ступеня – Невкрита Лілія (група Ф31), Козирод Денис (група Е21), Манжос Ірина (група Е21), Головань Анастасія (група Е21).
Вітаємо учасників із високими результатами!!!