«Мир – це свобода в спокої», Марк Тулій Цицерон

Мир – це найцінніший дар на Землі. Міцна держав дає можливість людству планувати своє майбутнє: будувати, працювати, ростити дітей не боятися за своє буття. Тож, мрія кожної людини жити – під мирним небом безпеці, у спокої та стабільності.

Згідно з Указом Президента України №100/2002 від 5 лютого 2002 року,  в країні було засновано національне державне свято – День миру, яке щорічно відзначається 21 вересня.

У 2014 році держава Україна зазнала військового вторгнення з боку Російської Федерації. Ворог спочатку анексував Кримський півострів розпочав бойові дії на східних територіях Луганської і Донецької областей.

Потім, у лютому 2022 року, агресор розпочав широкомасштабну війну, здійснюючи відкритий геноцид українського народу. Мільйони людей окупованих супротивником українських територій стали біженцями та вимушеними переселенцями. Орди російських окупантів ринули на нашу землю, знищуючи громадянську інфраструктуру ракетними та бомбовими ударами. Жоден із цих днів війни для нашої країни не був мирним.

Але мир обов’язково повернеться на нашу землю, тому що український народ та українська армія працює над цим кожен день.