ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО ОСВІТЛЕННЯ

    Освітлення відіграє важливу роль у житті людини. Біля 90% інформації сприймається через зоровий канал. Тому правильно виконане раціональне освітлення має важливе значення для виконання всіх видів робіт. Світло є не тільки важливою умовою роботи зорового аналізатора, але й біологічним фактором розвитку організму людини в цілому. Для людини день і ніч, світло і темрява визначають біологічний ритм – бадьорість та сон. Отже, недостатня освітленість або її надмірна кількість знижують рівень збудженості центральної нервової системи і природню активність усіх життєвих процесів. Раціональне освітлення є важливим фактором загальної культури виробництва.

    Окремо хочемо заакцентувати увагу читачів, що весь час працювати при освітленні з високою колірною температурою (близько 6000 К) дійсно шкідливо. Кількість мелатоніну, що виробляється організмом, може скоротитися настільки сильно, що замість бажаної підвищеної працездатності людина здобуде безсоння, тривожність та постійне перенапруження. При тривалому впливі низьких колірних температур (2700-3300 К) цілком можливий зворотний ефект: розслаблення буде наступати надто рано, тобто мозкова активність знизиться не ввечері, а ще в робочі години.

     Таким чином, будь-яке якісне освітлення повинно, в першу чергу, бути людиноорієнтованим, відповідати її потребам та мати здатність до адаптації під окремі завдання.