28 листопада – День пам’яті жертв голодомору та політичних репресій

Голодомор 1932-1933 років в Україні – не історична минувшина, а трагічна сторінка історії, яка не має терміну давності і забуття. Вона була і залишається незагоєною раною генетичної пам’яті українського народу. Понад 7 мільйонів українців заморили штучним голодом для досягнення злочинної політичної мети – ослаблення та винищення волелюбного українського селянства – соціальної основи нації.

Світовий конґрес українців (СКУ) закликає все міжнародне співтовариство гідно відзначити 28 листопада цього року сумну річницю Голодомору 1932-1933 рр. і цим віддати належну шану невинним жертвам геноциду українського народу. Незважаючи на намагання тоталітарного радянського режиму дезінформувати світ і вбити в людській пам’яті жахливі спогади, тепер правда про Голодомор стала надбанням світової громадськості. Беззаперечні докази, зроблені на основі архівних документів і досліджень учених, і спогади очевидців стали підставою для визнання Голодомору Ґеноцидом українського народу 16 державами світу та для вшанування пам’яті жертв Голодомору такими високими міжнародними інституціями, як Організація Об’єднаних Націй, Європейський парламент, ЮНЕСКО й ОБСЄ. Продовжуючи свою довголітню працю в донесенні до світу правди про Голодомор, СКУ закликає всіх українців ще раз осмислити ці жахливі сторінки нашої історії й далі провадити просвітницьку діяльність на цю тему, а також наполегливо працювати над визнанням Голодомору Ґеноцидом українського народу якнайбільшим числом країн світу та над включенням цієї теми до навчальних програм.

Традиційно о 16.00 пам’ять загиблих під час геноциду українського народу вшановують хвилиною мовчання та встановлюють запалену свічку на підвіконня.

У великих містах, на головних майданах, теж запалюють свічки, кожен може прийти це зробити. 28 листопада о 16-й годині – загальнонаціональна хвилина мовчання, під час якої мільйони українців запалять свічки біля Меморіалів Голодомору та на вікнах своїх домівок.

Викладачі , працівники та здобувачі освіти ВСП «Хорольський агропромисловий фаховий коледж ПДАА» щороку вклоняються пам’яті  жертв геноциду,  покладаючи квіти та колоски жита до знаку трагедії Голодомору.

Нашим спільним обов’язком є гідне вшанування вбитих голодом жертв комуністичного режиму, а також ми повинні постійно розповідати молодому поколінню про причини, наслідки Голодомору та спротив злочинній політиці тоталітарного режиму. Цьогорічні вшанування відбуваються в особливих умовах. Людським життям загрожує пандемія коронавірусної хвороби. Запроваджені карантинні заходи вносять обмеження у проведення масових меморіальних заходів. Але ця обставина не може перешкодити гідному вшануванню пам’яті жертв Голодомору.

Вебсайти про голодомор:

 1. Вікіпедія. Голодомор в Україні 1932—1933.

http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%80_%D0%B2_%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D1%96_1932%E2%80%941933

 1. До 75-х роковин Голодомору. Спеціальний розділ сайту Служби безпеки України

http://ssu.kmu.gov.ua/sbu/control/uk/publish/category?cat_id=63245

 1. Голодомори в Україні. Спеціальний розділ сайту Державного комітету архівів України

http://www.archives.gov.ua/News/Holod.php

 1. Міжнародний благодійний Фонд «Україна 3000»  http://www.holodomor33.org.ua/category?id=19

Про це варто подивитися!!!

З темою Голодомору 1932-1933 рр. як геноциду української нації можна ознайомитися, переглянувши наступні фільми:

 1. «Хлібна гільйотина», 2008 рік. Документальний фільм. Автор сценарію і режисер Ігор Кобрін
 2. «Голод – 33», 1991 рік. Повнометражний художній фільм за мотивами повісті Василя Барки «Жовтий князь». Автори сценарію – Сергій Дяченко, Лесь Танюк, режисер – Лесь Янчук
 3. «Свіча Джеймса Ернеста Мейса», 2007 рік. Документальний фільм. Автор сценарію – Ігор Каблак, режисер Наталія Сущева
 4. “Живі”, 2008 р. Автор ідеї фільму Президент України Віктор Ющенко. Режисер – Сергій Буковський.
 5. «Великий злам» з циклу«Невідома Україна», 1993 рік. Автор сценарію і режисер – Сергій Лисенко
 6. «Ой горе, це ж гості до мене», 1989 рік. Документальний фільм. Автори сценарію – Павло Фаренюк, Олександр Коваль,   Федір Зубанич, режисер – Павло Фаренюк
 7. “Жити заборонено”, “Голодомор: технологія геноциду“, 2006-2007 рр. Режисер – Віктор Дерюгін.