ІСТОРІЯ ШАХІВ І СУЧАСНІ ШАХОВІ БАТАЛІЇ

Однією з найбільш захоплюючих інтелектуальних ігор, безперечно, можна назвати шахи. Думаю, кожен з Вас знає, що це за гра або хоча б має уявлення про неї. Більшість уміє грати в шахи: хтось краще , хтось гірше. Але далеко не всі знають, з чого почалася історія шахів.

Батьківщиною шахів вважають Індію, в якій не пізніше кінця VI століття н.е. була відома гра чатуранга — вірогідний прямий попередник шахів. У чатуранзі на дошці 8×8 грали комплектом фігур, схожих на шахові, а метою гри було поставити мат королю супротивника.

Офіційною датою появи шахів вважають 570 рік до нашої ери. Саме цього року з’явилося перше письмове згадування про шахи у книзі, в якій розписаний процес проникнення цієї гри з Індії в Персію. Це була спроба задобрити царя Персії Хосрова ( 531-579 ) . У даній книзі є детальний опис шахів аж до можливостей кожної з шахових фігур. Як писав автор – гра ця була досить цікавою і відображала бій «чорної і білої» армій.

Саме бої «чорної і білої» армій відбулися і в нашому коледжі під час декади фізико-математичних дисциплін. Студенти повели в бій свої «армії» проти «армій» під керівництвом комп’ютера.

Напружена боротьба тривала протягом кількох днів… Звісно були прорахунки і поразки, але були і красиві перемоги, що дуже всіх порадувало.

Кращими командирами своїх «армій» були:
І місце – Домненко Василь (Е-21) та Личко Олександр (М-13)

ІІ місце – Полупан Ерік (О-21)

ІІІ місце – Зозуля Олександр (М-13)

Не менш захоплюючими були баталії з шашок між «арміями» студентів та комп’ютера. У напруженій боротьбі кращими виявилися такі керманичі своїх «легіонів»:

І місце – Устименко Владислав (М-13);
ІІ місце – Хоменко Ярослав (О-21);
ІІІ місце – Крутоус Тетяна (Е-21).

Вітаємо цих студентів з успіхом та бажаємо їм наполегливості в оволодінні навичками цих прекрасних інтелектуальних ігор.