Гуртковій роботі – творчий пошук

Цього року гурток «Зоотехнія» Хорольського агропромислового коледжу ПДАА відзначає свій 20 – річний ювілей.
 
Здобувачі освіти, учасники гуртка, які захоплюються технікою флоромозаїки, взяли активну участь у виставці квітів та дарів ланів, присвяченій 936 – річниці з дня заснування м. Хорола та 76-тій річниці визволення Хорольщини від нацистських окупантів.
 
Флоромозаїка – це барви душі і таланту. Хто вперше бачить такі картини запитує вражено: з чого вони? На перший погляд, схоже на різнокольоровий пісок чи потерту крошку з каменю. А коли придивитись – то це ж насіння, зерно і оболонка злакових та бобових культур, різних овочів, фруктів та цитрусових.
 
Яке розмаїття! Скільки ж потрібно було зібрати природного матеріалу, щоб зробити такі шедеври? Літом і восени створюються «банки» даних для майбутніх картин.
 
Давати поради, як викласти картину флоромозаїкою, не просто. Бо то суто індивідуальне фантазійне бачення. На практичних заняттях гуртка при виготовленні картин студенти вчаться:
• Проектувати і художньо конструювати за зразком, малюнком, схемою, ескізом, словесним описом, за власним задумом;
• Планувати, організовувати роботу і оцінювати результат;
• Виконувати трудові дії, пов’язані з самообслуговуванням.
 
У процесі занять у гуртку розвивається асоціативне, нестандартне, творче, композиційне, об’ємно – просторове мислення, почуття форми, кольору матеріалу, конструктивне вміння, художня і трудова активність. Ця робота вимагає неабиякого терпіння.
 
Отже, студенти працюючи у гуртку, виховують у собі наполегливість, зібраність, терпіння, бажання досягти мети. Цим вони розвивають фантазію, стають більш уважними, добрішими, бачать красу навіть у простому зеленому листочку. Студенти розуміють, що створюють прекрасне власними руками.
 
Виховуючи, розвиваючи у собі естетичний смак для розвитку яскравої, креативної, самобутньої особистості.
 
Перша картина, у вигляді українського рушника, була викладена у 1999 році студентками групи Ф-28 Бичовою Г., Федорчук О., Ящук Т., та Дикопавленко В.
 
Протягом тривалого часу всіх студентів – гуртківців не перелічити. Але я, як керівник гуртка, Казьоннова Наталія Миколаївна, добре всіх пам’ятаю: це Холодняк Т., Розсоха Ю., Ярина М., Мисюра Ю., Стовба В., Солодовніченко Ю. та багато інших.
 
Вкладати душу в мистецтво – це не тільки популярно сьогодні, але й корисно. Здатність до творчості – найвищий дар, яким природа нагородила людину.