СВЯТО ВИШИВАНКИ

 

Українська вишивка –  це «молитва без слів», а сама вишиванка – це є оберіг людини.

Сьогодні  у коледжі свято. Свято незвичайне. Це свято вишиванки. Полиньте у прекрасний світ народної вишивки – і Ви дізнаєтеся більше про наші традиції, обряди, культуру та історію.

До вишиванки доторкнусь вустами,

I чорнобривцiв аромат вдихну.

Знов Ваших рук тепло вiдчую, мамо,

Сльозу з щоки непрохану змахну…

Вишиванка  наділяє людину цілющою силою рідної землі, захищає від усього лихого.  Вишивають її кольоровими нитками. Червоний колір символізує любов, чорний – журбу, білий – надію.

Візерунки також мали символічне значення. Калина означала красу та продовження роду, мак – добробут і молодість, барвінок – вірність,волошки – ніжність і скромність, троянди – рух та кохання, соняшник – символ світла та праці.

Українська вишиванка… Вона ввібрала в себе теплоту сонця і запах трави, шум гаїв і голубінь небес, всю розкіш землі і смуток чарівної пісні.

Шановні студенти! Ми повинні пам’ятати, що народна вишивка – це мистецтво, яке постійно розвивається. Це величезне багатство, створене протягом віків тисячами безіменних талановитих народних майстринь. Наше завдання – не розгубити його, передати це живе  диво наступним поколінням.

Хай у ваших оселях розквітне калина, оживуть птахи й квіти на полотнах!

Ми з вами усі – українці, яких об’єднує у велику родину любов до рідної землі, до пісні, до вишивки.

Будьте красивими, добрими, щедрими на тепло свого серця.

Любіть і шануйте народні традиції.