Я пишаюся своїми батьками

У Хорольському агропромисловому коледжі ПДАА відбулася виставка – презентація під девізом: “Фермером бути почесно!”

Студентигруп Ф21; Ф31 Акішин Є., Латиш А., Корнієнко Ю., Сапа В., Бондар В., Григоренко М., Місюра Ю., Шупранов Л., Ковнір А., Коцюрбак Я. презентували досягнення та продукцію їх фермерських господарств, з гордістю розповідали про здобутки і плани на майбутнє своїх батьків.

“Як повноводна річка починається зі струмка, так і господарство на землі – з першої борозни”, – розпочав розмову студент групи Ф21 Корнієнко Юрій. Його господарство СФГ “Струмок” зростало разом з ним.“Від самого народження бачив широкі лани, неймовірної краси українські землі у повному розквіті”, – розповідає Юрій.

 Я люблю землю, широкі поля, хочу продовжити батьківську справу.

Своїм ентузіазмом захоплює розмова студента групи Ф31 Шупранова Лева. Він починаючий фермер ФГ “Перепелиний будинок”. Починав господарство з двох перепілок, подарованих друзями батьків. Лев розповідає, що йому сподобалося доглядати за птахами, бо тварин любить з дитинства. Порадившись з батьками, почав створювати перепелину ферму. Тато з дідусем допомагали, виділили літню кухню і побудували приміщення для утримування перепілок.

Сам підібрав цінні породи птахів для яйця та м’яса. Надіявся сам на себе. Головне в його справі – правильно підібрати технологію вирощування.

“Все виходило”, – з радістю розповідає Лев. Шукав ринок збуту продукції. Зробили санітарно – ветеринарні висновки, деякі магазини запропонували доставляти їм яйця на постійній основі. За три роки праці Лев мав чотири породи і вивів сам одну породу методом індивідуального добору.

Мав прибуток. Закупив виробничі клітки, інкубатори. Збільшив кількість брудерів (перепелині яслі).

На сьогоднішній день студент фермерського відділення має 1500 голів птиці.

Лев мріє довести поголів’я до 10000 шт. Взяти в оренду землю. “Майбутнє за аграріями”, – гордо  сказав Лев.

Земля жива і буде жити! Коли працюють дбайливі господарі.

Вирощувати хліб – це завжди почесно, бо працюємо не тільки для себе, а й для людей, яким ми потрібні. Так говорять мої студенти.

Навчання, випробовування, господарювання  – головні критерії майбутнього фермера. Прикладом для них є батьки.

Небайдужим залишиться кожен до слів, сказаних студентом групи Ф31 Мисюрою Юрієм:“Мої батьки – моя гордість!”.