ТИЖДЕНЬ ЕКОНОМІЧНИХ ДИСЦИПЛІН У ХОРОЛЬСЬКОМУ АГРОПРОМИСЛОВОМУ КОЛЕДЖІ ПДАА

Мрія кожного студента – стати успішним спеціалістом. Сучасний спеціаліст – це не тільки компетентний виконавець своїх службових обов’язків, це працівник, який здійснює роботу ефективно і конструктивно. А для цього треба навчитися виконувати поставлені завдання вчасно і ефективно. У студентські роки найкраще засвоєння навчального матеріалу проходить шляхом спілкування і вирішення конкретних завдань в умовах максимально наближених до реальності. Саме така діяльність і збагачує студентів під час проведення тижня економічних дисциплін.

Викладачі комісії формують не тільки професійні якості фахівців, але й виховують патріота, активного громадянина України, навчають самостійності у прийнятті рішень, адаптації до життя у ринковому середовищі. Для цього наставники постійно ведуть пошук нетрадиційних форм та методів організації як аудиторної, так і позааудиторної роботи. Результат такого пошуку – проведення тижня циклової комісії, що вже став традиційним.

З 2 по 6 квітня 2018р. циклова комісія економічних дисциплін організувала і провела заходи економічного спрямування.

Розпочався тиждень відкритою виховною годиною в групі ОЕ-11 «Світ моїх захоплень». Організували та провели чудове дійство студенти групи  разом з куратором Тарасенко Т.Д. Метою заходу стало ознайомлення студентів із різноманітними цікавими захопленнями сучасної молоді. Наші студенти мають багато захоплень: вишивання, плетіння бісером, орігамі, кулінарія, історія, створення зачісок. А також активно займаються спортом та танцями, про що свідчить безліч грамот та медалей. Родзинкою заходу стала пісня, поезія та захоплююча гра на трубі. Студентів зацікавила дана тема, вони брали активну участь, показували свої захоплення та з цікавістю підтримували інших.

Радіогазета «Цікава економіка», підготовлена викладачем Мироненко В.В., яку мали змогу прослухати студенти у вівторок, 3 квітня, відображала новинний дайджест економічних подій у світі та Україні, історичні факти та цікаву інформацію щодо економіки аграрного виробництва.

Цікавою та корисною була екскурсія на виробництво зі студентами груп Е-31, О-31 та Ф-41 з дисципліни «Планування та організація аграрного виробництва», «Менеджмент» та «Господарське і комерційне право». Під керівництвом викладачів Бойко Ю.В. та           Науменко Л.О. студенти груп ознайомилися із роботою МПД «Вишняківський спиртовий завод» ДП «Укрспирт», зокрема з технологічним процесом та відходами виробництва, що утворюються в підрозділах та під час кожного стану виробництва, з роботою щодо підбору кадрів, планування витрат та здійснення господарської діяльності.

4 квітня викладачі Бровко Л.В. та Стеценко О.О. організували і провели інтелектуальну гру «Найрозумніший з економіки підприємства» серед студентів груп О-21 та Е-21. За почесне звання боролося 9 учасників. Метою заходу було підвищення інтересу студентів до економіки підприємства як навчальної дисципліни, розширення світогляду в галузі економіки. У запеклій боротьбі всі учасники показали свої знання з дисципліни та інтерес до її подальшого вивчення. Учасники вдало штурмували три тури гри. А переможцем стала Пасічник Єлизавета (група О-21). Усі конкурсанти були нагороджені грамотами, а переможець – ще й цінним подарунком.

Наступного тижня викладачі Бойко Ю.В. та Науменко Л.О. запропонують студентам майстер-клас із розвитку лідерських та підприємницьких здібностей   «Стань успішним у своїй професії», на який запрошені випускники нашого навчального закладу різних років, які досягли успіхів у професії, створили власний бізнес, або побудували блискучу кар’єру.

На круглий стіл «Центр зайнятості, вакансії, робота за кордоном та в Україні», що готують викладачі Глюзіцька В.М., Науменко Л.О. та Діхтярь Л.І., запрошені директор Хорольського центру зайнятості Тютюнник Л.В., приватний підприємець Кібенко С.І., завідуючий сектору економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури Хорольської державної районної адміністрації Кудря Д.Г., що мають на меті розповісти студентам про проблеми та перспективи працевлашування молоді у сучасному суспільстві.

Організація проведення тижня економічних дисциплін потребувала значної підготовчої роботи, ретельного відпрацювання сценаріїв і методик проведених заходів, визначення їх логічної послідовності, підготовки завдань, які б відповідали сучасним навчальним вимогам і були корисними та захоплюючими.

Таким чином, можна сказати, що творчий пошук викладачів, які закохані у свою професію, але таких різних за підходами до освітньо-виховної діяльності, стає запорукою їхнього професійного зростання на освітянській ниві. А коли робота тижня циклової комісії організована у формі емоційної, інтелектуальної, комунікативної, пошукової та творчої взаємодії студентів і викладачів, то підвищується рівень знань, інтерес студентів до вивчення економічних дисциплін і, звичайно, підвищується професійна майстерність викладачів.