НОВОРІЧНИЙ ПОДАРУНОК

Для  багатьох людей Новорічні свята  – це найкраща пора.  Зелена сосна чи ялинка, ліхтарики,  чудові прикраси, дощик – все це атрибути Нового року.  А якщо  за святковим столом зустрічається  вся родина,  представники кількох поколінь, то це – найочікуваніша  мить.  В багатьох родинах на Новий рік є традиція обмінюватися подарунками, в інших родинах – чекають Діда Мороза. А є й такі, які святкують Новий рік в зимовому лісі, біля вогнища. Але, не дивлячись на різноманіття традицій, одне можна сказати з впевненістю,  байдужих до цього свята майже не має.

Справжнім подарунком  до свят  для наших студентів та працівників стала виставка ялинкових гірлянд, що проходила в навчальному корпусі № 2 (фото 1).

Фото 1.  Виставка Новорічних гірлянд.

Експозиція  виставки включала в себе більше 70 експонатів. Тут були представлені гірлянди починаючи з 50-их, 60-их років (фото 2) минулого сторіччя і закінчуючи 2000-ми роками.

Фото 2. Гірлянди 60-их років.

Не завжди Новий рік в Радянському Союзі  відзначали як свято. Керівництво держави вважало, що це пережиток буржуазного минулого. І лише в 1935 р. було прийнято рішення відновити святкування Нового року. А 70 років тому в Радянському Союзі була проведена перша урочиста новорічна ялинка в Колонному залі Будинку Союзів. З того часу свято знову завоювало популярність в країні.

Виставка ялинкових гірлянд – це не тільки історія вогників, це ще і  історія нашої держави. Адже гірлянди виробляли на заводах як додаткову побічну продукцію для потреб народного господарства. Одним з перших заводів, який випускав гірлянди  був Московський електроламповий завод (МЕЛЗ). Пізніше до нього приєдналися Київський кабельний завод «Укркабель»,  Воронезький завод електровакуумних приладів ­- найбільший в СРСР виробник кінескопів для телевізорів, НВО «Телемеханіка», м. Нальчик, що випускало радіолампи та радіоелектронну апаратуру, виробництво ЛП «Ера», Ленінград, Подольський кабельний завод ім. Климента Готвальда,  завод «Ташкенткабель» МЕП СРСР, Новосибірський завод електроагрегатів, Одеський завод «Красный октябрь», Севастопольський завод “Парус”,  Львівський завод низьковольтних електроламп та багато інших.

Фото 3. Гірлянди 70-их років.

Виставка Новорічних гірлянд  – велика рідкість. В нашому навчальному закладі вона проводиться вперше. Тим приємніше, що її відвідали близько 300 екскурсантів і ніхто не залишився байдужим. Серед відвідувачів виставки – студенти, викладачі, школярі міських шкіл.  Гості переймалися світлими, щирими дитячими спогадами, шукали серед експонатів ту єдину гірлянду, яка нагадувала дитинство, зберігалася в пам’яті як щось казкове і чарівне. Більше спогадів, звичайно, в представників старшого покоління.  Але і студенти пригадували власні поїздки до дідуся й бабусі на Новорічні свята і ті нехитрі гірлянди, якими  прикрашалися домашні ялинки. А скільки вигуків можна було почути: «Ой! У нас була така! А оця гірлянда є  у нас вдома!  Це ж наша гірлянда!» І не вщухав радісний гомін голосів.  Дійсно  Новорічний подарунок.

Фото 4. Гості виставки ялинкових гірлянд.