Підсумки декади фізико-математичних дисциплін у Хорольському агропромисловому коледжі ПДАА

З 27 листопада по 1 грудня 2017 рокув Хорольському агропромисловому коледжі проходила декада фізико-математичних дисциплін. Вже стало доброю традицією, що під час декади проводяться поза аудиторні заходи з дисциплін фізико-математичного циклу, олімпіади з математики і фізики,вікторини з інформатики,конкурс комп’ютерних, астрономічних, фізико-математичних газет, конкурс тематичних малюнків на ПК на тему «Україна – європейська країна». На протязі декади постійно звучали радіогазети з математики, фізики, інформатики і астрономії.

28 листопада викладач МЦК Артеменко В.М. провів вікторину з інформатики для студентів ІІ-го курсу. Змагалися студенти груп М-21 і М-22.

Всього було проведено п’ять конкурсів. Перший – «Відповіді на запитання з інформатики». Кожна команда дала по 22 відповіді з 30 можливих. В особистому заліку відзначився студент групи М-21 Бондар О., який набрав найбільшу кількість балів – 8. За ним іде студент групи М-22  Бойко О. (5 правильних відповідей).

Другий конкурс мав назву «Музичний». Потрібно було назвати якомога більше слів з інформатики, що містять музичні ноти.Кращими виявилися такі студенти: Бойко О., Коробейник Я., Кібальник Д.(гр.М-22).

Третій конкурс був на виконання практичного завдання з інформатики з урахуванням затраченого часу. Завдання полягало у створенні графічної схеми засобами програми «MS WORD».Четвертий конкурс – конкурс вболівальників. І останній конкурс «Відгадай загадку». Найактивніший учасник цього конкурсу Перебийніс Н.Врахувавши результати всіх конкурсів, перемогу здобули студенти групи М-22. Вітаємо їх з перемогою!

Викладач МЦК Базилевич М.В. провела вікторину з інформатики для студентів груп: А-11, О, Е-11, М-11, М-23.За загальною кількістю набраних балів результати такі: І місце – гр. А-11(30,5 балів), ІІ місце – гр. М-23 (24 б.), ІІІ місце – гр. О, Е-11 (23б.).

Під час декади були проведені цікаві і захоплюючі математичні турніри. Викладачі кафедри Цівина Л.М. та Микитенко В.Є. провели математичний турнір для студентів груп М-11 і М-13. У ході турніру були проведені цікаві конкурси: конкурс «Рибалки», ігри «Крокуй і думай», «Кожній руці – своя робота», бліц – турнір з математичних задач, ігри для капітанів команд та вболівальників. У ході турніру між гр. М-11 і гр. М-13 перемогли студенти гр.М-11 з рахунком: 21б. на 14б. Відзначимо найактивніших учасників обох груп: Діденко В., Рудь А., Матієнко О., Господинько А., Кучер Р. (студенти гр. М-11); Мисник В., Колодяжний В., Погребняк М., Кушнір О., Фесенко А.(студенти гр. М-13). Вітаємо переможців і бажаємо подальших успіхів у вивченні математики!

Математичний турнір у гр. О, Е-11 проходив у вигляді змагань між командоюорганізаторів (капітан Синиченко А.) і командою економістів (капітан Глущенко В.). Хочеться відзначити студентів групи О, Е-11, які гарно розв’язували математичні задачі, ребуси і складали пазли: Синиченко А., Глущенко В., Зеленський Д., Велика А., Хало О., Нор Т., Лоза О., Руденко А., Шкиль А. В цьому турнірі перемогли організатори. Вітаємо їх з перемогою!

Під час проведення декади фізико – математичних дисциплін для студентів груп А-12, Ф-11 і Ф-21викладач математики Оніпко О.Ю. провела цікавий інформаційний захід «Математика, яку знають усі».Студентам було запропоновано розкрити секрет таблиці множення на «9», розв’язати зашифровані алгебраїчні рівняння, розгадати задачі мудрості.Велику зацікавленість у студентів визвали розгадування зображень загадкових кіл на дні моря, які є «справою» самців рибок фугу; зображення дивовижного дерева, яке росте на Гаїті і Філіппінах і має незвичайний колір кори; інформація про дивовижні форми морських мушлів і т.п.

В групі Ф-11 найактивнішими прихильниками математики виявилися: Крат М., який показав гарні математичні знання та має розвинене логічне мислення,  Рудь М., Гарькава Д., Поліщук Д. В групі А-12 хочеться відзначити таких студентів: Лєденов А., Маляр В., Мойсеєнко Д., Тендітний В., які проявили математичну кмітливість в ході заходу. В групі Ф-21 математику полюбляють Волошин Д., Ємець Д., Мацак І.

Наші студенти люблять не тільки математику, інформатику і фізику, але й астрономію. І це не дивно, адже немає більш романтичнішої науки, ніж астрономія. Достатньо поглянути на прекрасні астрономічні газети, які виготовили наші студенти! Викладач МЦК Горб І.В. провів в рамках декади захід з астрономії «Цікава астрономія». Змагалися команди «Комета» (капітан Лоза О.) і команда «Діти Всесвіту» (Капітан Зеленський Д.). Це все студенти групи О, Е-11. Всього пройшло 10 конкурсів, а саме: «Астрономія і міфи», «Астрономія та логіка», «Чи знаємо ми планети?», «Крилаті вислови про астрономію» і т.д. З рахунком 31 на 38 перемогла команда «Діти Всесвіту». Відзначимо кращих знавців астрономії: Глущенко В., Зеленський Д., Велика А., Лоза О., Нор Т.

Щоб виявити кращих студентів І-го курсу дисциплін фізико-математичного циклу, в рамках декади обов’язково проводяться олімпіади з цих базових дисциплін. Їх переможці захищають честь коледжу на обласних олімпіадах.

Перше місце в олімпіаді з математики розділили між собою студенти гр.О,Е-11 Глущенко В., Зеленський Д., Синиченко А. і студент гр. М-13 Мисник В., друге –  Гарькава Д., Поліщук Д.(гр. Ф-11).

Щодо олімпіади з фізики, яку провела викладач МЦК Свириденко О.Ф., то місця розподілилися так: І місце зайняла студентка гр. Ф-11Гарькава Д., ІІ місце –розділили студенти гр.М-12Горобець Р. і Маєровський Н., ІІІ місце –Рудь А.гр. М-11 і Поліщук Д. гр.Ф-11.

В олімпіаді з інформатики брали участь студенти таких груп: М-11, М-12,  М-13, О,Е-11. Місця розподілилися так: І місце – Мисник В. (гр.М-13), ІІ м. – Маєровський Н. (гр.М-12)., ІІІ м. – Діденко В.(гр.М-11).

Вже традиційним у декаді фізико-математичних дисциплін є виставка стінгазет на комп’ютерну, астрономічну та фізико-математичну тематику. В цьому році значно більша кількість студентів взяла участь у цьому конкурсі.Всі студенти і викладачі коледжу мали змогу ознайомитися зі стінгазетами, оскільки виставка проходила в холі коледжу. Гарно і змістовно оформили газети такі студенти: Яроцький О. (гр.М-12), Коваленко Н.(гр.Ф -11), Синиченко А., Велика А.(гр. О,Е-11),  Ботвінко А. (гр.А-12), Яременко В.(гр.М-11), Шкарупа В., Головченко Д.(гр.М-12), Кізіма Т.(гр. О, Е-21), Мойсеєнко Д.(гр.А-12), Демченко Д., Бирюк Д., Нор Т.(гр. О,Е-11),Маєровський Н., Бондар Є.(гр.М-12), Устименко А.(гр.А-11), Тендітний В.( гр.А-12), Колодяжний В., Мисник В. (гр.М-13),Фесенко С., Чикивдя Б. (гр.М-14).

Викладачі кафедри отримали велике задоволення від проведеної декади, адже ще раз переконалися в тому, що у нас навчається багато розумних і гарних студентів, які в майбутньому стануть не лише гарними фахівцями своєї справи, але й гарними людьми.